08.07.20 DBK-nyt nr. 1 2020 er udkommet

dbknyt 1 2020

Så kan vi glædeligt fortælle vores medlemmer, at klubbens første medlemsblad for 2020 netop er sendt ud på jeres e-mail. Versionen på mailen er en telefon-venlig udgave, da opløsningen er let nedsat for at kunne sendes via e-mail.
Bladet er også at finde i både PC og print-udgave inde på klubbens medlemssider, begge udgaver i en højere opløsning end den på mailen.
Printudgaven af bladet er opsat således, at den kan printes ud og foldes som et rigtige blad.

Håber i vil nyde et lidt anderledes blad, med masser af billeder og historier fra vores medlemmer, og så glæder vi os til et forhåbentligt mere normalt efterår, og til vi på bladredaktionen skal igang med næste blad, hvortil vi har deadline primo november 2020.

HUSK også endelig at sende billeder ind til månedens hund, så kan det være din hund der kommer på forsiden af næste blad, og meget gerne nogle historier også, vi bliver så glade hver gang vi modtager noget nyt til bladet.

Rigtig god læsning!