23.12.20 DBK-nyt nr. 2 2020 er udkommet

forside 2 2020

Så kan vi glædeligt fortælle vores medlemmer, at klubbens andet medlemsblad for 2020 er sendt ud på jeres e-mail. Versionen på mailen er en telefon-venlig udgave, da opløsningen er let nedsat for at kunne sendes via e-mail.
Bladet er også at finde i både PC og print-udgave inde på klubbens medlemssider, begge udgaver i en højere opløsning end den på mailen.
Printudgaven af bladet er opsat således, at den kan printes ud og foldes som et rigtige blad.

Endnu engang er det et lidt anderledes blad, da Corona har præget hele udstillingsåret. Så HUSK også endelig at sende billeder ind til månedens hund og historier ind til bladet, så vi har en masse spændende at fylde vores næste blad med, som udkommer sommer 2021.

Rigtig god læsning!

Joomla! fejlsøgningskonsol

Session

Profilinformation

Hukommelsesforbrug

Database forespørgsler